בלוג ייעוץ פיננסי

האתגרים של בעלי עסקים קטנים

עסקים רבים מגיעים למצב בו מסגרת האשראי שלהם בבנק, אינה מספיקה לתשלומים השוטפים והם חורגים מהמסגרת עליה סוכם עם הבנק. התופעה מקשה מאוד על ההתנהלות השוטפת של העסק וגם של הבנק ומהווה הפרה של הסכם. כן, מדובר בהפרה של ההסכם עם הבנק. ההסכם אומר שהבנק מאשר ללקוח למשוך כספים באופן חופשי עד לגובה מסגרת האשראי.

קרא עוד >

מתחילים לעשות פיתוח עסקי עם היועץ הכלכלי רו"ח רותם זילברמן

בעל עסק יקר,
שוב הגיע הסופ"ש, אתה יושב בבית אחרי שבוע קשה ומתיש בעסק והמחשבות רצות.
האם זה באמת העסק שאני רוצה לעצמי, האם זה באמת שווה את כל ההשקעה, כאב הראש והבלאגן, עם הבנקים, העובדים או הספקים..

קרא עוד >

ייעוץ עסקי פיננסי

באים אלי אנשי עסקים ואומרים לי
"תשמע רותם…"
"המינוס שלנו הולך וגדל ואנחנו לוקחים עוד ועוד הלוואות"
"אנחנו לא יודעים לנהל את תזרים המזומנים כמו שצריך"
"אין לנו ניהול פיננסי טוב"
"בוא אתה, יועץ עסקי פיננסי, תלמד אותנו לנהל את תזרים המזומנים ואז נפתור את כל הבעיות"

קרא עוד >

שליטה פיננסית

אני פוגש ומדבר עם הרבה בעלי עסקים שיש משהו שחוזר על עצמו שהם אומרים לי פעם אחרי פעם ואחד אחרי השני הם אומרים לי "רותם אנחנו עובדים טוב, יש לנו שירות טוב, מוצרים טובים, הלקוחות מרוצים.

קרא עוד >

חמישה אחרונים החודש – מי שרוצה שנגייס לו כסף שיענה: אני

בשבוע שעבר פנינו עם ההצעה הזאת,
התגובות היו מאד טובות וכבר התחלנו לעזור לכל
בעלי העסקים שפנו אלינו והיו רלוונטיים.
החודש יש לנו מקום לטפל
בעוד חמישה בעלי עסקים.
אז תראה אם אתה מתחבר לדברים הבאים:

קרא עוד >

10 הטעויות הגדולות שבעלי עסקים עושים כשחסר להם כסף בעסק

בעלי עסקים שנקלעו לבעיות תזרים
חשים ברוב המקרים מצוקה גדולה.
הם משקיעים זמן רב בניהול בעיות התזרים
והשריפות שנוצרות כתוצאה מכך,
אבל אם נסתכל בכנות, מדובר במאבק הישרדות
שמלבד הישרדות והמאבק לשמור את הראש מעל המים,
לא יוצר דבר בעסק.

קרא עוד >

נמאס לך לכבות שריפות בעסק? תקרא את זה

אביתר הגיע אליי מותש. הוא בשנות ה-50 שלו, בזוגיות שנייה, ואחרי 4 שנים של עבודה סביב השעון בעסק שהקים. הוא היה לחוץ, עייף, לא ישן בלילות, טובע בהלוואות. פשוט חי ממה שאין – לוקח הלוואה לכבות איתה שריפה (הלוואה שאין לו באמת יכולת להחזיר), נתקע, ואז לוקח עוד הלוואה כדי לסגור את ההלוואה הקודמת, וככה מתגלגל. סוחב, לא יודע מה יהיה מחר.

קרא עוד >

הגיע ה-15 לחודש ושוב אין כסף לשלם למע"מ או לספקים?

בואו נדבר רגע על ניהול עסק בינוני או קטן. ואנחנו מדברים על עסקים טובים ורווחיים, שמכניסים בין 1-10 מיליון ₪ בשנה, והקטע הוא שלרוב הם "מרגישים" שהם מפסידים, כי הם חיים בתחושת לחץ, כל היום רודפים אחרי הזנב של עצמם עם מטף ענקי ביד –עסוקים בכיבוי שריפות.

מכירים את זה?

קרא עוד >

מה חשוב לדעת בנוגע להלוואות בלון?

המונח "הלוואת בלון" הוא מונח שגור יחסית בעולם המימון הבנקאי ובחוץ בנקאי, ובעוד אנשים רבים מכירים את המושג הזה, רבים אינם יודעים בדיוק מה הוא מתאר – מהן הלוואות בלון, מהם היתרונות והחסרונות של הלוואות מסוג זה וכו'.

מהי בעצם הלוואות בלון ומה חשוב לדעת בנוגע לסוג הלוואות זה במידה ואנו מתעניינים בנטילת הלוואה?

קרא עוד >

7 טעויות שבעלי עסקים עושים כשהם לוקחים הלוואה בערבות המדינה, ומה לעשות במקום כדי להגדיל את הסיכוי לקבל את הכסף

הלוואות בערבות המדינה נמצאות בשוק האשראי כבר הרבה זמן, וקיבלו תאוצה לפני כמה שנים כשגם הבנקים הגדולים החליטו ששווה להם להיכנס למסלול, בעיקר כדי לקלוט לקוחות חדשים.

קרא עוד >

מהן הטעויות הנפוצות שבעלי עסקים עושים כשהם קולטים עובדים, ואיך לעשות את זה נכון, ב-3 שלבים פשוטים

"קשה למצוא עובדים טובים", "הם לא עושים את מה שאני מצפה שהם יעשו", "הם לא טובים כמוני",

"זה יקר מדי", "הם כל הזמן רוצים העלאה בשכר", "הם ראש קטן", "הם ילמדו את העבודה ומיד יעזבו".

מכיר את המשפטים האלה?

קרא עוד >

העסק מרוויח אבל המינוס רק הולך וגדל? זה מה שיוציא אותך ממנו ב-5 צעדים פשוטים

הרבה פעמים בעלי עסקים מגיעים אליי בתסכול מאוד גדול. הם אומרים לי:

"רותם, הולך לי טוב, העסק בגדילה, הדו"חות מראים שיש רווח,

אבל אני לא מצליח לצאת מהמינוס. להפך. אני רק מתחפר במינוס יותר ויותר."

קרא עוד >

דרכים מומלצות להימנע מהפתעות בלתי נעימות בתזרים המזומנים

בעלי עסקים קטנים רבים אינם מייחסים את החשיבות הראויה לתזרים המזומנים, ולבעיות האקוטיות שהוא עלול לגרום לעסק. עבור כל יזם, מנהל או בעל עסק אשר אינו מבין את חשיבותו העצומה של התזרים, מספיק רק להכיר את הנתונים בדבר אחוז העסקים הקטנים והבינוניים אשר קורסים עקב בעיות בתזרים.

קרא עוד >

טעויות נפוצות בניהול עסקים קטנים והדרכים להימנע מהן

ניהול עסק קטן הוא לרוב משימה קשה ומאתגרת הרבה יותר ממה שנראה מהצד. בעוד ניווט עסק קטן במים הסוערים של פעילות עסקית בשוק תחרותי מתגלה כמשימה מלאת אתגרים וסכנות שונות, ישנן טעויות בסיסיות רבות אשר חוזרות על עצמן במקרים רבים.

קרא עוד >

מה רלבנטי עבור הבנק על מנת להעניק הלוואה לעסק?

עסקים קטנים ובינוניים רבים נתקלים לא מעט בצורך לקבלת הלוואה מהבנק או מקרנות סיוע המיועדות למגזר זה. הלוואות אלו עשויות להיות לטווח הקצר (דוגמת מסגרות אשראי עסקיות) או לטווח הארוך, למטרות הון חוזר וניהול תזרים מזומנים, למטרות השקעה והתרחבות של העסק וכו'.

קרא עוד >

הלוואות לעסקים קטנים – כל מה שרצית לדעת

שנות הפעילות הראשונות של עסק הן לרוב הקשות והמאתגרות ביותר במהלך מחזור חייו. אינספור יזמים ומנהלים מכירים את תחושת האתגר הניצב בפני מי שמנסה להקים ולנהל עסק חדש, להצליח לייצב אותו ולשימו על המסלול לצמיחה והתפתחות.

קרא עוד >

טיפים אפקטיביים לניהול תזרים מזומנים

אחד הצרכים הפיננסיים הבסיסיים והחשובים ביותר עבור כל עסק הוא ניהול נכון, זהיר ומחושב של תזרים המזומנים. הזרם השוטף של תקבולי העסק (ההכנסות) ושל ההוצאות השוטפות שלו צריך להיות מחושב מראש, על מנת שהעסק יוכל לתפקד בצורה חלקה, וחשוב מכך – להמשיך לצמוח ולהתפתח כל הזמן.

קרא עוד >

ניהול פיננסי לעסקים בחודשי הקיץ , או: מתכון ללימונדה ב – 5 צעדים

הקיץ הישראלי מגיע אל בעלי העסקים תמיד בהפתעה, נכון?

הוא מתחיל כבר בפסח, אנחנו מספרים לעצמנו שכולם בחו"ל ולכן "חלש", בחודש מאי אנחנו מנסים להציל את המצב לקראת חודש יוני עמוס מסיבות הסיום ומתלוננים ש"לאף אחד אין ראש לקנות כלום חוץ ממתנות לגננות".

קרא עוד >

קרן חדשה למימון עסקים בינוניים: האם זהו המפתח לצמיחת המשק?

המציאות הכלכלית הנוכחית מאופיינת בריביות נמוכות עד אפסיות, מה שיוצר מיצג של נזילות. ספרו את זה לעסקים בסדר גודל קטן או בינוני. כאשר הם זקוקים לפתרונות מימון מגורמים בנקאיים או חוץ בנקאיים, כפי שקורה לא מעט, הם נתקלים בקשיים.

קרא עוד >

גיוס המונים באמצעות מניות – והפלטפורמות שמאפשרות זאת

גיוס משקיעים הוא האתגר הגדול ביותר של לא מעט עסקים, בעיקר בסדר גודל קטן עד בינוני. הגורמים הכלכליים הרשמיים בישראל מודעים לכך, ולכן לא מפתיעה העובדה שהם החליטו להעביר בסוף השנה הקודמת את "החוק לקידום השקעות בחברות הפועלות בתחומי הטכנולוגיה בעילית (היי טק)".

קרא עוד >

הלוואות לעסק: האתגר הניהולי של עסקים קטנים

עסקים בישראל, ועל אחת כמה וכמה כאלה המוגדרים כקטנים, נאלצים להתמודד עם שורה ארוכה של קשיים פיננסיים. אלה עלולים להופיע בכל שלב, החל מהקמת העסק, דרך הפעילות השוטפת שלו וגם כשאנשיו מעוניינים לקבל מרווח נשימה או להגדיל את פעילותו.

קרא עוד >

הלוואות חברתיות: מה המאפיינים שלהן? מתי הן משתלמות?

העולם הכלכלי בו אנו חיים אינו קופא על שמריו אפילו רגע אחד. אפשר לראות את זה בדרכים המגוונים בהן אנשים מבצעים כיום פעולות שעד לפני מספר שנים היה ניתן לבצע רק בצורה אחת. קחו לדוגמא את המצב של קבלת הלוואה, תחום אשר נשלט בעבר באופן כמעט מוחלט דרך הבנקים, או לכל היותר גופים פיננסיים חוץ בנקאיים. אלא שבשנים האחרונות, בעקבות שינויי הריבית (למעשה, ההקטנה שלה) והפיכת הכלכלה לשיתופית הרבה יותר בעבר, אפשר בהחלט לחשוב על תרחישים אחרים.

קרא עוד >

הקמת בנק חברתי: האם המהפכה הכלכלית מתחילה כאן?

במציאות הנוכחית, כל מה שחברתי, במובן הכלכלי, נתפס עבורנו כדבר שעשוי להשפיע על החיים של כולנו באופן חיובי: חשבו, למשל, על מונח דוגמת הלוואה חברתית, אחד הטרנדים החשובים בזירה הכלכלית העולמית בשנים האחרונות.

קרא עוד >

הלוואות חברתיות: כל מה שחשוב לדעת על המגמה הכלכלית המסקרנת ביותר של 2016

אם אתם בקיאים ולו מעט בזירה הכלכלית, ייתכן שכבר שמעתם על המונח "הלוואות חברתיות", שהפכו לפופולאריות במיוחד בעולם בעשור האחרון ובישראל בשנתיים האחרונות. ברמה הכללית מאד, הלוואה חברתית היא הלוואה בין עמיתים, כלומר, אנשים אנונימיים אשר מקושרים אחד לשני באמצעות פלטפורמה (לרוב, אתר אינטרנט) – ללא מעורבות של הבנקים.

קרא עוד >

קבלת הלוואה לעסקים מהבנק: יש דבר כזה. אבל תצטרכו להשקיע

המציאות מראה שהרבה מאד עסקים בישראל, בעיקר קטנים אבל גם גדולים, עשויים להידרש למימון מהבנק בשלב זה או אחר. עיקר הקשיים נוגעים לשלבים הראשונים של הקמת העסק, אם כי ייתכן שגם לאחריו יהיה צורך להיפגש עם מנהל הבנק במטרה לקבל הלוואה, לבקש הגדלה של מסגרת האשראי או ליהנות מזכויות פיננסיות נוספות. הבעיה היא שזה ממש לא פשוט, שעה שרבים מאנשי העסקים חוששים מהמפגש עם מנהל הבנק, שנתפס בעיניהם כמשימה מורכבת במיוחד.

קרא עוד >

ניהול תזרים מזומנים נכון: המפתח להצלחה עסקית

אחד הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על ההצלחה של העסק, ללא כל ספק, הוא האופן בו אנשיו מנהלים את תזרים המזומנים שלו. הבעיה העיקרית היא שניהול התזרים, בתנאים כמעט מובנים מאליהם של אי ודאות כלכלית (בטח ביחס לעתיד העסק), אינו דבר פשוט. אז מהו מקור הקשיים? וכיצד ניתן להתגבר עליהם?

קרא עוד >

איך מפסיקים לפחד מהבנק ומקטינים את הוצאות המימון ב- 40 אחוז

המקרה הבא נשמע לכם מוכר?

שאול (שם בדוי), המנכ"ל של חברה ותיקה העוסקת ביבוא ציוד ושיווק לנקודות מכירה קרא לי כיוון שהחברה עברה שינויים רבים ונראה כי נקלעה לבעיית תזרים מזומנים.

מדובר בחברה מצליחה ורווחית על הנייר כלומר הדוחות מראים על רווח אבל בחשבון הבנק המינוס והחובות רק הולכים ותופחים.

ישר נכנסנו לעבודה:

קרא עוד >

7 סיבות למה כל עסק חייב יועץ כלכלי

אם אתם עומדים בראש עסק, לא צריך לספר לכם מדוע ההתנהלות הכלכלית שלכם חייבת להיות ללא דופי. סביר להניח שאתם גם יודעים את ההשלכות השליליות השונות של התנהלות פגומה. מה שייתכן שאתם לא נותנים עליו את הדעת הוא שהדרך היעילה והמומלצת ביותר לצעוד קדימה, מבחינה כלכלית, היא באמצעות ייעוץ של בעל מקצוע. הנה שבע סיבות מצוינות שיגרמו לכם לשקול זאת בחיוב.

קרא עוד >

7 הטיפים הטובים ביותר בתחום הייעוץ הכלכלי לעסק

ייעוץ כלכלי היא פעולה שהתכלית שלה ברורה: להעניק לגורם שמזמין את הייעוץ (לרוב, בעל עסק) את כל הידע, הכלים והדגשים בדרך להתנהלות המופתית בשדה המשחק הפיננסי. זוהי תורה של ממש, המצריכה ידע תיאורטי ניכר, שימוש בכלים מעשיים והבנה מלאה של צרכי העסק. הנה מספר עצות חשובות שיאפשרו לכם, העומדים בראש העסק, התנהלות נכונה בתחום.

קרא עוד >

מה אתה צריך לעשות כדי להתקרב עוד צעד לאקזיט?

מה אתה צריך לעשות כדי להתקרב עוד צעד לאקזיט?

משיח אולי לא בא – אבל אני בהחלט יכול לטלפן.

כשמנהלים עסק קטן, תמיד צריך להיות עם האצבע על הדופק , לשפר את תזרים המזומנים, לחפש אפיקי מימון חדשים לדאוג לניהול שוטף, וגם לחלום חלומות על "אקזיט" קטן.

אבל איך עושים את זה נכון, והכי חשוב בזמן המתאים?

קרא עוד >

אפשרויות הכנסת משקיעים תמורת הלוואות


פתרונות מימון לעסקים קטנים: במה מומלץ לבחור?

אם אתם מנהלים עסק קטן, אתם בטח מכירים את זה: הצורך להיות עם האצבע על הדופק כל העת מבחינה כלכלית, הנסיונות לשפר את תזרים המזומנים שלכם והחיפוש המתמיד אחר פתרונות מימון אלה או אחרים.

קרא עוד >

התוכנית לעסקים קטנים – יוצאת אל הדרך

כמה פעמים ביום אמרת לעצמך את המשפטים האלה בראש:

"חייב עוד עובד שיפנה עבורי שעות עבודה

הכסף נבלע לי בעסק, גם החודש אני לא יודע אם אני מרוויח או מפסיד? חייב לקחת עוד הלוואה, אבל פוחד, ההכנסות החודש לא היו מספיק גבוהות, הלוואי שהיה לי זמן לפתח ולהשקיע יותר בעסק מתחרים פחות טובים בהרבה מרוויחים הרבה יותר ממני…"

קרא עוד >

יועץ כלכלי לעסקים: כל מה שחשוב לדעת

בתור בעלי עסק, יש לכם שאיפה אחת: להתנהל בצורה מיטבית מבחינה כלכלית, מה שעשוי להגדיל את הרווחים שלכם בצורה משמעותית. הבעיה היא שהמים של התחום הפיננסי עמוקים במיוחד, כאשר לא פעם ישנו חשש מלהיכנס אליהם בכלל. הפתרון המתבקש בצורה ארוכה של מצבים הוא להיעזר באיש מקצוע שיכול לשפר אינספור היבטים בהתנהלותו של העסק. איש המקצוע הזה הוא יועץ כלכלי לעסקים.

קרא עוד >

שוק ההלוואות לעסקים קטנים רותח

בשנים האחרונות, אנחנו עדים למגמה בעלת השלכות כלכליות משמעותיות על שלל גורמים בישראל. ניתן להבחין במגמה בה גופים פיננסיים, לרבות בנקים או גופים חוץ מוסדיים (חברות ביטוח או חברות המחזיקות בקרנות פנסיה), מעניקים תשומת לב הולכת וגוברת לעסקים הקטנים. בד בבד עם זאת, עולה ההבנה לפיה עסקים אלה מהווים מנוע הצמיחה של המשק הישראלי כולו.

קרא עוד >

תנו לעצמכם מתנה לחג – השנה זה ישתלם יותר, מבטיח !

תקופת החגים הם תקופה שמחה, אבל יכולה להיות גם בעייתית לעסק.

לפני החגים, מרבית העסקים הקטנים נמצאים בתהליך מאסיבי של הכנה ואגירת סחורה לקראת חודש ספטמבר, כך שיהיו מספיק מוצרים אם זה למתנות, לצרכי הבית או לכול צורך אחר.

קרא עוד >

בקרוב בישראל: מאגר נתוני אשראי מרכזי שצפוי לשנות את חוקי המשחק בתחום

אחת ההמלצות העיקריות של הועדה לשיתוף בנתוני אשראי, אשר הוקמה לפני כשנה על ידי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ושרת המשפטים הקודמת, ציפי לבני, מתייחסת להקמתו של מאגר נתונים מרכזי. את המאגר יקים בפועל בנק ישראל, כאשר הבעלות שלו תהיה ציבורית.

קרא עוד >

ההבדל בין השניים האלה משפיע דרמטית על הרווחים

ההבדל בין השניים האלה משפיע דרמטית על הרווחים שלכם ולא פחות חשוב על ההנאה!

אחת ההבחנות החשובות ביותר שמשנה את כללי המשחק בעסק והרווחיות היא:

האם אתם מנהלים נכון את העסק שלכם? או שהעסק מנהל אתכם וזה עניין של זמן עד שהעסק יכנס למינוס או במילים אחרות גרעון.

קרא עוד >

גיוס אשראי של 250,000 שקל לעסק בחובות

הדבר הבא יעזור להבין את השלבים שצריך לעבור בכדי לגייס יותר כסף מהבנק, זה פשוט עניין של לדעת לעשות את זה נכון.

בין אם אתם צריכים לקבל הלוואה לעסק? או שיש בעיית תזרים מזומנים? או שאולי אתם בכלל רוצים לפתח את העסק?

הנה דוגמא איך אנחנו עושים את זה, כשאתם שומעים איך גייסנו לאבי  250,000 שקל למרות שהיה בחובות אתם תבינו איך אתם יכולים לעשות את זה בעצמכם:

קרא עוד >

הרכבת הקשה: על הנפגעים העיקריים מהעבודות על הרכבת הקלה

בשבועות האחרונים, נושא העבודות על הרכבת הקלה נמצא בכותרות החדשות כמעט בכל שעה. עם כל השינויים הצפויים במרקם החיים ובהסדרי התנועה ברחבי גוש דן, בטווח הקצר והארוך כאחד, לא ניתן להתעלם מנקודה אחת: הפגיעה בבעלי העסקים הממוקמים במתווה הרכבת הקלה היא משמעותית, והיא נותנת את אותותיה כבר עכשיו, שבועות ספורים בלבד לאחר שהפרוייקט יצא לדרך באופן רשמי.

קרא עוד >

על הקושי שבניהול תזרים מזומנים – והדרך הנכונה לעשות זאת היטב

מחסור במזומנים הוא בעיה עימה נאלצים להתמודד כל העסקים, ובייחוד אלה אשר סדר הגודל שלהם קטן עד בינוני. כך, במקום לחשוב על התפתחות וצמיחה, עסקים רבים נמצאים בהישרדות כלכלית של ממש, כשהם נושקים לגבול המקסימלי של מסגרת האשראי שלהם – מה שמונע מהעסק לתפקד על פי צרכיו ומקטין את הסיכויים לפריצה שלו קדימה. מצב שכזה, אשר ניתן להגדיר כחוסר בתמהיל אשראי אידיאלי, עלול לאפיין כל עסק ובכל נקודת זמן.

קרא עוד >

סדנה לבעלי עסקים – כתבו עלינו במקומונים

חברות וחברים  יקרים

בעקבות  הכנס  הגדול  שעשינו  עם  עיריית חולון  ועם  חברנו חיים כץ,  כנס חולון  לעסקים  קטנים  ובינוניים  ב  6.7.15, הרמנו  אחריו סדנא  ייעודית לבעלי  עסקים  מחולון  בנושא  ניהול תזרים מזומנים.

הסדנא  נערכה  במדיטק  חולון  בתאריך  22.7.15  והשתתפו  בה   כ  40  בעלי  עסקים.

להלן כתבות  שהתפרסמו במקומונים  על  הסדנא – בגל גפן  ובשקמה.

מ.ט.י. חולון – המרכז לטיפוח יזמות

לקריאת הכתבה  לחץ כאן או על התמונה

 

סדנה לבעלי עסקים בנושא תזרים מזומנים

מנהל עסק קטן? כך תתנהל בצורה מיטבית מבחינה פיננסית

כל בעל עסק חייב לתת את הדעת על התנהלות הפיננסית שלו. השאיפה הברורה היא לניהול ראוי של תזרים מזומנים, שיאפשר מרווח נשימה כלכלי ושימנע פתרונות חירום לא אטרקטיביים שרק פוגעים בעסק בטווח הארוך. מה שחשוב להדגיש הוא שכאשר מקפידים על מספר דגשים ניתן להגשים את מטרת העל הזו ובכך להצעיד את העסק מספר צעדים קדימה.

קרא עוד >

חדשות מצוינות לעסקים: התשלום מהמדינה יתקבל בזמן

שמירה על תזרים ראוי של מזומנים בעסק אינה משימה פשוטה. על מנת להגשים את מטרת העל וליצור איזון בין ההכנסות להוצאות, ועל אחת כמה וכמה רווח, נדרשת התנהלות כלכלית נכונה. מצב בו התשלומים מתקבלים על העבודה או השירות באיחור משמעותי נפוץ עד מאד, למרבה הצער, ומקשה מאד על ניהול תזרים מזומנים לעסק.

קרא עוד >

ניהול תזרים מזומנים

בכל עסק, בלי קשר לגודלו או לתחום הפעילות שלו, הניהול הכלכלי צריך להיות ללא דופי. שאיפת העל היא לתזרים מזומנים מיטבי, אשר מביא להכנסות גבוהות פי כמה ביחס להוצאות, או לכל הפחות ליצירת איזון ביניהם.

קרא עוד >

הלוואות לעסקים – מהן האפשרויות המקובלות? ואיך בוחרים?

בתור בעלי עסקים, התרחיש הזה מוכר לכם: הרגע בו אתם מבינים שאין ברירה אלא לגשת לסניף הבנק בו מנוהל החשבון שלכם ולבקש אחר הלוואה בסדר גודל זה או אחר, שתאפשר לכם תזרים מזומנים ראוי – לפחות לפרק זמן מסוים. מה שחשוב להדגיש הוא שבזה הרגע נכנסתם לשדה משחק רחב במיוחד, ולו מכיוון שישנן לא מעט אפשרויות בבחירת הלוואות לעסק.

המאמר הנוכחי מתייחס לאפשרויות הנפוצות בלקיחת הלוואות לעסקים, עם דגשים חשובים ביחס לכל אחת מהן.

קרא עוד >

ייעוץ כלכלי לעסקים: כל מה שחשוב לדעת

ההתנהלות הכלכלית של עסק, בלי קשר לגודלו או לתחום הפעילות שלו, אינה פשוטה כלל וכלל. אלא שיש בנמצא פתרון שיכול להפוך אותה לנוחה וליעילה פי כמה, ולכן גם לרווחית במיוחד – וזה עוד בלי להזכיר סיוע במניעת טעויות קריטיות דוגמת ניהול שאינו ראוי של תזרים מזומנים או קבלת הלוואות שהן הכול חוץ ממשתלמות. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על ייעוץ כלכלי לעסק, הידוע גם בתור ייעוץ פיננסי.

קרא עוד >

הלוואות חברתיות לעסקים

לא מעט בעלי עסקים נזקקים, בשלב זה או אחר, להלוואה בסדר גודל מסוים. במשך שנים ארוכות, האפשרות העיקרית עבורם, אם לא היחידה, הייתה לפנות לסניף הבנק בו מתנהל החשבון שלהם ולקוות שפקידיו יאשרו הלוואה בתנאים סבירים – מה שלא מובן מאליו כלל וכלל. החדשות הטובות הן שבשנים האחרונות התווספו לתוך המשוואה פתרונות מגוונים, שבכוחם להפוך את הליך קבלת הכספים לפשוט יותר, או אפילו למשתלם יותר עבור כל אחד מהצדדים.

קרא עוד >

ניהול פיננסי לעסקים: מה זה? ולמה זה כה חשוב?

אתם מעיינים במאזני העסק שלכם, רחוקים מלהיות מרוצים. ברור לכם דבר אחד: העסק מתנהל בצורה שוטפת, אמנם, אך יש הרבה מאד נקודות לשיפור, בעיקר מבחינה כלכלית. הבעיה היא שלא נולדתם מנהלי כספים, וגם לא עשיתם בכך תואר אקדמי, כך שאין לכם מושג היכן להתחיל את השיפור. החדשות הטובות הן שבאמצעות ניהול פיננסי, המוצע על ידי מומחים מהשורה הראשונה בתחום, ניתן לכבות שריפות כלכליות, להחלים מבחינה כלכלית, להתפתח מבחינה עסקית, ובעיקר – להתחיל להתנהל כמו עסקים גדולים.

קרא עוד >

הסיפור של עדי

המקרה הבא בקלות יכול להיות הסיפור שלך, כמה זה נשמע לך מוכר:

לפני כחודש הגיע אלי בעל עסק וסיפר לי שפתח עסק בשנים האחרונות בתחום השירות והיה מרוצה מאוד עד שהופתע לגלות שלמרות שיש לו רווח נקי בכל חודש של  23,000 שקלים הוא גומר את השנה בהפסדים והמינוס גדל.
כשנפגשנו הוא היה מאוד מתוסכל ולא הבין איך זה הגיוני??

קרא עוד >

איך עושים שינוי בעסק במינימום עלות ומקסימום רווח

כל פעם אני נדהם מחדש כשאני מגלה את הדברים טובים שקורים תוך כדי בנייה של תזרים מזומנים ותקציב.

לאחרונה אני מלווה עסק בתחום שירותי התשתית. מדובר בעסק שיש לו כמה צוותי עבודה ומבצע עבודות בשטח עבור כמה לקוחות.

קרא עוד >

בניית תקציב

תקציב הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בניהול מסגרת מוגדרת כלשהי, החל במשפחה הגרעינית המצומצמת וכלה במדינות ענק ובארגונים בינלאומיים. תהליך בניית תקציב שנתי מספק כלי ראשון במעלה לתכנון שנת העבודה, למעקב ולניהול העסק במהלכה.

קרא עוד >

כנס מציעים לשוק ההון הישראלי

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה בשיתוף משרד האוצר קיימו לאחרונה (יום ה' – 22.01.2015), כנס בסימן הנגשת קרנות הון צמיחה למגוון עסקים בינוניים.

כנס זה מהווה חלק מהליך מכרזי, במסגרתו מוקמות שתי קרנות המיועדות לעסקים בינוניים (עסקים בעלי מחזור אחרון הנמוך ממאה מיליון שקלים). קרנות אלו צפויות להוות מקור חדש להזרמת הון ולמימון צמיחתם של עסקים רבים בתחומי השירותים והתעשייה, בהיקף של כמיליארד שקלים).

קרא עוד >

קרנות הון צמיחה חדשות לעסקים בינוניים בהשקעה של 800 מיליון ש"ח

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה, בשיתוף עם משרד האוצר, יוזמת בימים אלו את הקמתן של שתי קרנות מימון הון חדשות, הצפויות להוות מקור למימון ולהון צמיחה עבור עסקים בינוניים בישראל. הכוונה היא לעסקים בעלי מחזור הגבוה מעשרה מיליון שקלים, ונמוך ממאה מיליון שקלים בשנה. המכרז להקמת קרנות מימון אלו צפוי להסתיים במהלך שנת 2015.

קרא עוד >

ליווי פיננסי

מי דואג להיבטים הפיננסיים של העסק שלך? בעלי עסקים קטנים רבים סבורים שהם מסתדרים מצוין בעצמם, ושליווי פיננסי לעסק נחוץ רק לעסקים גדולים או לעסקים שנקלעים לבעיות שאינם מצליחים לפתור. באופן מפתיע, אפילו חברות בינוניות וגדולות רבות פונות לקבלת ליווי פיננסי רק כאשר הן נקלעות לקשיים, ורק לאחר שהן מבצעות בדק בית יסודי ומבינות שמקור הקשיים נעוץ בניהול פיננסי פגום. אופן המחשבה הזה הוא לקוי ביסודו, וכדי להבין מדוע, כדאי לבחון את הדברים קצת יותר לעומק, להבין מהו ליווי פיננסי ומה התועלת שבו.

קרא עוד >

הלוואה לעסק

חשבת פעם לקחת הלוואה לעסק? כן, הלוואה יכולה להיות לפעמים צעד נכון מבחינה עסקית אפילו אם העסק שלך משגשג. היא אינה חייבת להילקח בניסיון להציל את העסק כאשר הוא נקלע לקשיים, אלא יכולה להיות גם מנוף אמיתי לצמיחה, התפתחות וניצול נכון של הזדמנויות עסקיות. הנקודה החשובה ביותר, עם זאת, בהחלטה האם לקחת הלוואה וכיצד, היא לנהל את תהליך ההחלטה באופן המקצועי ביותר, כדי למקסם את הפוטנציאל הטמון בו.

קרא עוד >

תזרים מזומנים

תזרים מזומנים של עסק הוא הגורם הקריטי ביותר בו ובעלי עסקים רבים מודעים לכך, אך העובדה הזו לא באה תמיד לידי ביטוי בהקפדה של בעלי עסקים על ניהול נכון של התזרים או בהסתייעות ביועץ כלכלי שיסייע להם לעשות זאת.

קרא עוד >

הקטנת הוצאות בעסק – היתרונות והחסרונות

עסק נועד להרוויח כסף. משום כך, ככל שנקטין את ההוצאות הכרוכות בניהול העסק ובתפעולו השוטף, נגדיל את היכולת שלנו להרוויח כסף ולממש את מטרת העסק. מצד שני, חשוב לזכור שעסק אינו יכול לתפקד ללא מינימום הוצאות מסוים שהכרחי לקיומו, כך שגם קיצוץ בהוצאות העסק צריך להיעשות באופן מושכל, ותוך בחינה והבנה של משמעות הקיצוץ והשפעתו על יכולת התפקוד של העסק. מה חשיבות הקיצוץ בהוצאות העסק, מה יתרונותיו ומה חסרונותיו וכיצד מקצצים נכון, תוך שמירה על תזרים המזומנים לעסק – על כל אלה במאמר שלפניכם.

קרא עוד >

משיכת קופות גמל ללא מס

בסוף מרץ 2015 מסתיימת האפשרות

למשיכת הכספים מקופות גמל לא פעילות שיש בהן

חסכון של עד 7,000 שקלים.

מי שיפספס את הפטור "ייהנה",

מדמי ניהול גבוהים מאד שייקחו ממנו

הגופים המנהלים את הכסף בעבורו.

למעשה יש סיכוי רב שעם השנים כספו יימחק.

התקנה לגבי הפטור יצאה באפריל 2014

ותוקפה לשנה בלבד.

אם אתם לא יודעים איזה קופות יש לכם

אתם מוזמנים להשתמש בקישור הבא

מדובר באתר מטעם המדינה:

אתר של המדינה לאיתור קופות

שיהיה המון בהצלחה,

רותם זילברמן

ליווי פיננסי לניהול העסק, רו״ח

 

 

איך מתמחרים שירותים ומוצרים בעסק

הצלחה או כישלון של עסק נקבעים על ידי מספר גורמים קריטיים, ואחד החשובים שבהם הוא תמחור המוצרים או השירותים שמספק העסק. תמחור מוצרים אינו מוערך תמיד כראוי, אך הוא עשוי לעיתים להכריע האם העסק ישרוד או לא. אחת הסיבות המרכזיות לכך שחשיבותו של התמחור אינה מוכרת היא העובדה שרוב בעלי העסקים מניחים כי תמחור המוצר הוא קל מאוד לביצוע, ושמשום כך אין צורך להקדיש לו זמן רב או לפנות ליועץ כלכלי לקבלת ייעוץ כלכלי לקביעת התמחור.

קרא עוד >

למה עכשיו זה זמן טוב למחזור משכנתא?

משכנתא… האם יש עוד מילה שמרתיעה כל כך משפחות בישראל? ההחלטה על לקיחת הלוואת משכנתא היא אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שעושות משפחות בחייהן, והשלכותיה ילוו אותן במשך עשרות שנים וישפיעו רבות על מצבן הכלכלי. מדי חודש בחודשו יורד החזר המשכנתא מחשבון הבנק, בלי כל אבחנה בין תקופות שפע לתקופות שפל. אך מה היה אם הייתם יכולים להשפיע על גובה המשכנתא, גם שנים לאחר שלקחתם אותה? ובכן, מסתבר שאתם יכולים, וקיים סיכוי סביר בהחלט לכך שבעזרת ייעוץ משכנתאות תוכלו להקטין את ההחזר החודשי שלכם בשיעור ניכר, ולחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

קרא עוד >

למה גם בעסק קיים כדאי לבנות תוכנית עסקית?

במהלך השנים פגשתי בעלי עסקים רבים מאוד מכל הסוגים. אחד הדברים המשותפים לרובם היא ההנחה כי תכנית עסקית צריך להכין לעסק רק עם הקמתו. ובכן – טעות! תכנית עסקית או תכנית כלכלית נחוצה למעשה בכל עסק שהוא, ומומלץ ביותר להכין גם תוכנית עסקית לעסק קיים. אחד הדברים שלא מפסיק להפתיע אותי הוא מספר העסקים המתנהלים ללא כל תוכנית עסקית. מהי תוכנית עסקית, איך מתנהלים עסקים בלי תכנית עסקית, למה צריך אותה ומה יתרונותיה – על כל אלה במאמר שלפניכם.

קרא עוד >

איך בודקים כמה שווה העסק שלך?

יש לך עסק? עבורך הוא בוודאי עולם ומלואו, אך האם אתה יודע כמה הוא שווה באמת? הערכה אובייקטיבית של שווי העסק בעזרת ייעוץ כלכלי עשויה להידרש במצבים רבים – בהכנסת שותף חדש לעסק, בשילוב משקיע בעסק, במכירת העסק, כאשר העסק נקלע לקשיים ובמצבים אחרים המתרחשים בחיי העסק.

קרא עוד >

טיפים להתנהלות פיננסית חכמה לעסקים

מידי שנה קורסים ונסגרים עשרות אלפי עסקים ברחבי הארץ, רבים מהם עקב התנהלות פיננסית לקויה. לפניכם מספר טיפים בסיסיים שיסייעו בהתנהלות פיננסית נכונה של העסק שלכם. יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי הטיפים שלהלן אינם יכולים להחליף ייעוץ פיננסי מקצועי מקיף, שהינו הנוסחה הבדוקה להצלחה כלכלית.

קרא עוד >

מה צריך לעשות כדי לקחת הלוואה בלי לדאוג ?

לרוב בעלי העסקים הקטנים אין מספיק כסף כדי לפתח את העסק שלהם ולהרוויח ממנו את הסכומים שהם היו יכולים להרוויח. זה מצב מאד מתסכל ומתיש, הם מתחלקים ברוב המקרים לשתי קבוצות:

למידע נוסף אודות הלוואות לעסקים לחץ כאן

קרא עוד >

כמה עסק קטן צריך לשלם על מינוס?

רוב העסקים יגידו שכמה שפחות, אבל… ישלמו כמה שיותר.

ועכשיו, ברצינות. במרבית המקרים, עלות מסגרת האשראי לעסקים קטנים ובינוניים מגיעה כיום לעלות שנתית של – 10%, כך הגענו לעלות שנתית של – 10%:

  • ניצול מסגרת האשראי – פריים + 5%.
  • עלות שנתית על הקמת מסגרת האשראי – כ 2% נוספים.

  קרא עוד >

  X
  אקסל במתנה

  תזרים המזומנים משיטת רותם זילברמן להורדה ללא תשלום

  לחץ כאן להורדה