למה עכשיו זה זמן טוב למחזור משכנתא?

מחזור משכנתא במסגרת ליווי פיננסי לניהול עסק

משכנתא… האם יש עוד מילה שמרתיעה כל כך משפחות בישראל? ההחלטה על לקיחת הלוואת משכנתא היא אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שעושות משפחות בחייהן, והשלכותיה ילוו אותן במשך עשרות שנים וישפיעו רבות על מצבן הכלכלי. מדי חודש בחודשו יורד החזר המשכנתא מחשבון הבנק, בלי כל אבחנה בין תקופות שפע לתקופות שפל. אך מה היה אם הייתם יכולים להשפיע על גובה המשכנתא, גם שנים לאחר שלקחתם אותה? ובכן, מסתבר שאתם יכולים, וקיים סיכוי סביר בהחלט לכך שבעזרת ייעוץ משכנתאות תוכלו להקטין את ההחזר החודשי שלכם בשיעור ניכר, ולחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

הריבית יורדת

לפני כמה חודשים ריבית בנק ישראל ירדה שוב והיא עומדת, נכון לנובמבר 2014, על 0.25%, וריבית הפריים לכן היא בגובה 1.75%, שהיא נקודת שפל היסטורית. אחד הרכיבים המשמעותיים ביותר, כידוע, בגובה הלוואות המשכנתא הוא הריבית. כאשר הריבית עולה, והמשכנתא היא תלוית-ריבית, המשכנתא מתייקרת. כאשר הריבית יורדת, המשכנתא מוזלת. מצד שני, כיוון שעליית הריבית או ירידתה אינן ידועות מראש והסיכון בה גבוה, החליט בנק ישראל שחלק משמעותי מהמשכנתא יהיה בריבית קבועה. כאשר הריבית עולה, אנחנו מרוויחים, אך כאשר היא יורדת אנחנו מפסידים.

עכשיו זה הזמן לייעוץ משכנתאות

ירידת הריבית, אם כך, ובמיוחד כאשר היא יורדת בשיעור כל כך דרמטי, היא נקודה בה חשוב מאוד לקבל ייעוץ פיננסי ולהעריך מחדש האם באפשרותנו להוזיל את המשכנתא שאנחנו משלמים. יעוץ פיננסי הוא חיוני במיוחד למי שלקח משכנתא בשנים האחרונות, משום שלפניו עוד שנים רבות של תשלום משכנתא וכל שינוי קטן בה היום יכול להוביל לחיסכון גדול מאוד בטווח הארוך.

כיצד בודקים את מסלולי המשכנתא

משום ששינויי הריבית משפיעים על הלוואת המשכנתא ומהווים הזדמנות להוזלתה, חשוב לקבל ייעוץ משכנתאות ולבדוק האם המשכנתא שלקחנו יכולה להרוויח מהורדת הריבית. כדי לדעת זאת, צריך לבדוק מהם מסלולי המשכנתא שלנו. איך בודקים את מסלולי המשכנתא שלנו? הפרטים מצויים כמובן במסמכי המשכנתא עליהם חתמנו כאשר לקחנו את המשכנתא אך מסמכים בנקאיים כידוע אינם קריאים וברורים במיוחד למי שאינו יועץ משכנתאות. בעיה שנייה נעוצה בעובדה שהמספרים שמופיעים בהם משתנים בהתאם להתפתחויות כמו שינויי הריבית ושינויי מדד המחירים לצרכן, כך שללא ייעוץ משכנתא מיועץ משכנתאות אין אפשרות לקבל מהם את תמונת המצב האמיתית של המשכנתא שלנו, בלי לשקלל את כל הגורמים הללו.

עם איזה יועץ משכנתאות כדאי לבדוק את הוזלת המשכנתא

ראינו, אם כך, שכדאי מאוד לבדוק את המשכנתא כדי לדעת כיצד ניתן להוזיל אותה, אבל עם מי כדאי לבדוק זאת? רוב האנשים פונים אל יועץ המשכנתאות בבנק במטרה להתייעץ, אבל הבנק הוא הרי זה שממנו לקחנו את המשכנתא מלכתחילה! אין לו שום אינטרס להוזיל את המשכנתא שלנו אלא להפך – הוא זה שמרוויח מכך שמסלולי המשכנתא שלנו יהיו גבוהים ככל האפשר. אחרים יפנו לאנשים שסביבם ויתייעצו עם חברים שנחשבים למבינים. הבעיה היא שרובם אינם באמת אנשי מקצוע ורבים הסיכויים לכך שהפתרונות שהם עשויים להציע לא יהיו הטובים ביותר האפשריים. כיון שכל שבר אחוז במשכנתא עשוי להיות שווה עשרות אלפי שקלים, אסור לנו להתפשר על פחות מהטוב ביותר. והטוב ביותר, במקרה הזה, הוא יועץ משכנתאות. בבדיקה קצרה, שעלותה מאות שקלים ולעיתים אף ניתנת חינם, ניתן לדעת בדיוק האם כדאי למחזר את המשכנתא ובאיזה אופן. לבוחרים למחזר את המשכנתא יש אפשרות אחר כך להיעזר ביועץ המשכנתאות שילווה אותם לכל אורך התהליך, יסייע להם לבחור את המסלול המשתלם ביותר לטווח הארוך, שיתאים ליכולת ההשתכרות ולתזרים המזומנים העכשווי והעתידי שלהם, ינהל את המו"מ עם הבנקים עד להשגת הדיל הטוב ביותר, שיהיה תפור עבורם באופן מדויק ואישי.

סיכום

נקודת הזמן המקרו-כלכלית הנוכחית היא הזדמנות נדירה עבור כל בעלי המשכנתאות שבינינו. הריבית הנמוכה, כמותה לא הייתה מעולם, מאפשרת לנו לקבל ייעוץ משכנתאות, למחזר את המשכנתא שלנו ולחסוך סכומים שעשויים אף להגיע למאות אלפי שקלים. בשל המשמעות הכלכלית העצומה של מחזור משכנתא נכון, חשוב לבצע את התהליך עם איש מקצוע שילווה אותנו ויבטיח לנו מקסום של ההזדמנות הכלכלית להפחית את המשכנתא שלנו למינימום.

 

אם את/ה מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות ייעוץ משכנתאות במסגרת ליווי פיננסי לניהול עסק לחצו כאן או התקשרו : 03-9104422

< לפוסטים נוספים
X
אקסל במתנה

תזרים המזומנים משיטת רותם זילברמן להורדה ללא תשלום

לחץ כאן להורדה